מארועי השבוע בתרבות וספרות – 9-15.2.2020
יום ראשון – 9.2.2020
9.2.2020 – 17:00 – 32 סרטים קצרים על גלן גולד
סרט דוקו
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב
9.2.2020 – 18:30 – ניסים ונפלאות: חייו של ישו כמקור בלתי נדלה של יצירות אמנות
מרצה: ד"ר אפי זיו
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון
9.2.2020 – 19:30 – מיכלאנג'לו
מרצה: יונתן הירשפלד
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב
יום שלישי – 11.2.2020
11.2.2020 – 19:30 – מדברים ושרים לאה גולדברג: חמישים שנה למותה
עם: פרופ' אריאל הירשפלד, רוני סומק
מוזיקה: ענת מושקובסקי, אלכס משה ורז שמואלי
קריאה: אפרת בן-צור
עריכה: עינת בסר
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים
11.2.2020 – 20:00 – תרצה אתר: הלילה הוא שירים
מרצה: יואב קוטנר
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב
11.2.2020 – 21:00 – סיפורים מהחיים ליום האהבה
טוקהאוס – נמל תל אביב
יום רביעי – 12.2.2020
12.2.2020 – 20:00 – 250 שנות מופת
חמישיית תל אביב והפסנתרן אלון גולדשטיין חוגגים יום הולדת 250 לבטהובן
בטהובן – חמישיית הפסנתר במי במול מג'ור אופוס 16
לוצ'אנו בריו – אופוס גן חיות, גירסה תיאטרלית בבימוי ארי טפרברג
לאונרד ברנשטיין – פתיחה לקנדיד, עיבוד: ד' סטיוארט
סמואל בארבר – מוזיקת קיץ
בטהובן – סונטה לפסנתר מס' 14, אור ירח, אופוס 27 מס' 2
ז'אן פרנסה – שעת הרועה
אולם צוקר – היכל התרבות, הוברמן 1, תל אביב
12.2.2020 – 20:00 – 250 להולדתו של בטהובן: ראשיתה של התקופה המאוחרת
מרצה: רון רגב
בטהובן סונטה לפסנתר אופ. 101
אלן שטרנפלד פסנתר
בטהובן סונטות לצ'לו ופסנתר אופ. 102 מס' 1 ו-2
מיכל קורמן צ'לו
רון רגב פסנתר
אולם וייז – קמפוס גבעת רם, ירושלים
12.2.2020 – 20:30 – צלילים מהגלובוס: לטינו-אמריקנו
הסינפונייטה הישראלית באר שבע
נגני האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקנו
מנצח: דורון סלומון
המשכן לאמנויות הבמה – באר שבע
יום חמישי – 13.2.2020
13.2.2020 – 19:00 – אז איך קוראים לך עכשיו?
השקה חיפאית
מרכז מחקר פמיניסטי – ארלוזורוב 118, חיפה
13.2.2020 – 20:0 – לא דברנו עוד על אהבה: טוקהאוס חוגגים יום הולדת 4
טוקהאוס – נמל תל אביב
13.2.2020 – 21:00 – אינסטינקט בסיסי – מופע השקה חגיגי
עם: ענת דרימר, יעל טל, נעמה רדלר
בסקולה – הרכבת 72, תל אביב
יום ששי – 14.2.2020
14.2.2020 – 10:30 – מסע דילוגים: חיים באר
עם: חיים באר, גדעון טיקוצקי, אפרים הלוי, אמונה אלון, זרח רוזנבלום
קטעי קריאה: יהויכין פרידלנדר
שירה: תמר גלעדי
פסנתר: ניזאר אלכטאר
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב
14.2.2020 – 13:00 – באך: יוהאנס פסיון
אנדרס מוסטונן מנצח (אסטוניה)
קולגיום מוזיקלה:
המקהלה הקאמרית של טאלין (אסטוניה)
אנטו אוניס אוונגליסט (אסטוניה)
קרן מוצרי סופרן (ישראל־הולנד)
איריס אויה אלט (אסטוניה)
ארה סאל בס (אסטוניה)
הקאמרטה הישראלית – ירושלים
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב
14.2.2020 – 13:30 – קונצרט של אופרה וזמרה
הוא והיא והגבר האחר מדון ג’ובני עד יבגני אונגין. אריות, דואטים, ושלישיות מאופרות
עם כנרת אילי (סופרן), פוול סולינדזיגה (טנור) וסוצ’ן קים (בריטון).
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב
14.2.2020 – 14:00 – מדוע פו הדב הוא הפילוסוף החשוב במאה ה- 20?
מרצה: אירי רקין
בר גיורא – אבן גבירול 30, תל אביב
שבת – 15.2.2020
15.2.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: שומאן, ברוך, גלינקא, ברהמס
גלעד הראל קלרינט
יוני גוטליבוביץ צ'לו
אנה קייסרמן פסנתר
שומן: רומנסות אופוס 98 לקלרינט ופסנתר
ברוך: 3 קטעים אופוס 83
גלינקא: טריו פאתטיק ברה מינור
שומן: קטעי פנטסיה אופוס 73 לצ'לו ופסנתר 667
ברהמס: טריו אופוס 114 בלה מינור לקלרינט, צ'לו ופסנתר
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב
15.2.2020 – 14:30 – חופשה ברומא
סינמטק – הארבעה 5, תל אביב
15.2.2020 – 18:30 – הלילה הוא שירים
גיל שוחט מארח את חנן יובל
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון
15.2.2020 – 20:00 – באך: יוהאנס פסיון
אנדרס מוסטונן מנצח (אסטוניה)
קולגיום מוזיקלה:
המקהלה הקאמרית של טאלין (אסטוניה)
אנטו אוניס אוונגליסט (אסטוניה)
קרן מוצרי סופרן (ישראל־הולנד)
איריס אויה אלט (אסטוניה)
ארה סאל בס (אסטוניה)
הקאמרטה הישראלית – ירושלים
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב
15.2.2020 – 20:30 – רביעיית כרמל מארחת את יגאל לוין
מוצרט: רביעיית כלי קשת מס' 15 ברה מינור, ק. 421
ברבר: רביעיית כלי קשת בסי מינור, אופ. 11
ברהמס: חמישייה לקלרינט וכלי קשת בסי מינור, אופ. 115
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב
15.2.2020 – 21:00 – התרנגולים: הרמיקס
תזמורת המהפכה
המשכן לאומנויות הבמה – שד' שאול המלך 19, תל אביב
15.2.2020 – 21:00 – קטיפה שחורה: מוזיקה אירית
השקת אלבום
שבלול ג'אז – קרליבך 23, תל אביב
בילוי נעים