לוח ארועים שבועי

מבחר אירועי תרבות וספרות המתקיימים השבוע ברחבי הארץ

לוח ארועים שבועי – 15-21.3.2020

הערת המלביה"ד: נכון, ימי קורונה וזה, ויש סיכוי שחלק אם לא כל האירועים יבוטלו.
הרשימה מעודכנת על פי מה שידוע כרגע; יש לבדוק בסמוך לארועים עצמם (הערה נכונה לכל זמן, אך במיוחד עתה).
יכול להיות שאני אופטימית, או נאיבית, או סתם לא מודעת למה שקורה.
אבל אולי, רק אולי, ישתנה פתאום המצב לטובה – ואז לאן תלכו אם לא תדעו?

יום ראשון – 15.3.2020

15.3.2020 – 18:00 – הסלון הספרותי: על הדבש ועל המוות / ערן בר גיל
מנחה: ד"ר אריק גלסנר
עם: ערן בר גיל
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים

יום שני – 16.3.2020

16.3.2020 – 19:30 – שבעת הסלילים של יונה וולך
הקרנת הסרט ושיחה עם הבמאי
בית יד לבנים – רמת השרון

16.3.2020 – 20:00 – נתן יונתן בצוותא
מנחה: נועם סמל
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

16.3.2020 – 20:30 – מראה שחורה וסיפורה של שפחה
עם: יונתן גת וד"ר הדס כהן
אלכסנדר בירגארדן – מודיעין

יום שלישי – 17.3.2020

17.3.2020 – החל מ- 14:00 – חגיגות פטריק הקדוש
מולי בלומס – הירקון 100, תל אביב

17.3.2020 – 20:30 – התרנגולים: הרמיקס
עם: תזמורת המהפכה
אודיטוריום – שד' הנשיא 140, מרכז הכרמל, חיפה

17.3.2020 – 20:30 – פסטיבל באך בירושלים: מבחר קנטטות וקונצ'רטי
דוד שמר, מנצח וסולן בצ'מבלו (ישראל)
עודד רייך, בס
תזמורת הבארוק ירושלים
הנדל- הפתיחה לאופרה "רינלדו"
קנטטה רי"ב 56 : "בחדווה אשא את הצלב"
הקונצ'רטו הברנדנבורגי מס' 5- סולנים עידית שמר ודוד שמר.
קנטטה רי"ב 82- "די לי"
אולם הכנסים – ימק"א – ירושלים

17.3.2020 – 21:00 – דניאל רובין והלהקה
נוקטורנו – בצלאל 7, ירושלים

יום רביעי – 18.3.2020

18.3.2020 – 19:30 – דיסנילוגיה: קיצור תולדות הנסיכות
עם: דורון פישלר
סוראמארה – סעדיה גאון 24, תל אביב

18.3.2020 – 20:15 – אגי משעול: נביאה בעירה
מתנ"ס גדרות

יום חמיישי – 19.3.2020

19.3.2020 – 20:00 – כאור בשולי הענן: סיפור חייה ויצירתה של לאה גולדברג
עם: ד"ר מוטי זעירא, מיטל טרבלסי
האוניברסיטה הפתוחה – רעננה

יום ששי – 20.3.2020

20.3.2020 – 10:00 – מחברת משלך / שרית אליהו ועדי ברוש
השקה
סיפור פשוט – שבזי 36, נווה צדק, תל אביב

20.3.2020 – 11:30 – מיתרים שלובים
עם זמרי מורן ורביעיית דולצ'ה
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

20.3.2020 – 12:00- ארץ אביונה: חייה ושירתה של לאה גולדברג
עם: פרופ' נסים קלדרון
בר גיורא – אבן גבירול 30, תל אביב

20.2.2020 – 14:00 – משפחות אמיתיות ובדיוניות
עם: מאיר שלו
טוקהאוס – נמל תל אביב

20.3.2020 – 14:00 – פסטיבל באך בירושלים: הסונטות לחליל
דוד שמר, צ'מבלו; עידית שמר, חליל; אורית מסר-יעקובי, צ'לו
אולם הכנסים – ימקא – ירושלים

שבת – 21.3.2020

21.3.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: ברהמס, סטרווינסקי, ברוך, ארנסקי
אסי מתתיאס כינור | שמחה חלד  צ'לו |  ויקטור סטניסלבסקי פסנתר
ברהמס: סונטה לצ'לו ופסנתר במי מינור אופ.38
סטרווינסקי: דיברטימנטו לכינור ופסנתר בעקבות "נשיקת הפייה" מאת צ'ייקובסקי
ברוך:  "כל נדרי" לצ'לו ופסנתר אופ.47
ארנסקי : שלישיית פסנתר מס.1 ברה מינור אופ.32
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

21.3.2020 – 20:00 – נורית גלרון
גריי – יהוד

21.3.2020 – 21:00 – שומרות לילה
טרמינל 4 – מתחם התחנה, תל אביב

 

בתקווה לימים מלאי שמחה ובריאות

מארועי השבוע בתרבות וספרות – 8-14.3.2020

יום ראשון – 8.3.2020

8.3.2020 – 10:00 – יום האשה הבינלאומי: יום עיון והרצאות (ופינוקים)
משרד עו"ד SGF – מבוא גרופית 4, קומה 1, תל אביב

8.3.2020 – 14:15 – טריו גליל
מוצרט – טריו בסול מז'ור ק. 496
מנדלסון – טריו מס' 2 בדו מינור אופ' 66
אודיטוריום הכט – אוניברסיטת חיפה

8.3.2020 – 18:00 – פורימפו: קונצרט פורים חגיגי
בהשתתפות תלמידי הקונסרבטוריון
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב
הכניסה חופשית ובתחפושות

8.3.2020 – 19:00 – 50 שנים לפטירת עגנון
עם: חיים באר ויוסף סאקס
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

8.3.2020 – 19:30 – טיציאן
מרצה: יונתן הירשפלד
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

8.3.2020 – 20:00 – הצבעים הנסתרים של פרידה קאלו
עם: יערה קידר
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

8.3.2020 –  20:00 – התעוררי משנת היופי שלך: על תדמית האשה בסרטי דיסני
מרצה: משי אייד
בר "הברזל 36" – הברזל 36, תל אביב

יום שני – 9.3.2020

9.3.2020 – 19:30 – קריאה חדשה במגילת אסתר
עם: מאיר שלו
סוראמארה – סעדיה גאון 24, תל אביב

יום שלישי – 10.3.2020

10.3.2020 – 18:00 – ירון אנוש חוגג 25 שנים ל"קול שישי"
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

יום רביעי – 11.3.2020

11.3.2020 – 18:30 – משנות עולם: אירוע ליום האשה הבינלאומי
סינמטק – הארבעה 5,  תל אביב

11.3.2020 – 20:00 – בכל זאת יש בה משהו: שירי נתן אלתרמן
עם  יעל לויטה, הדר עטרי, גוני כנעני, ענת צ'רני, דניאלה סקורקה
מנצח: דוד זבה
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

יום חמישי – 12.3.2020

12.3.2020 – 17:30 – "בדמי ימיה": קריאה מחודשת ביצירת המופת
מרצה: פרופ' אריאל הירשפלד
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

12.3.2020 – 20:00 – משלים בבית ביאליק
ערב חגיגי לרגל צאת הספרים: "משלי אליעזר שטיינברג" ו"משלי קרילוב" בנוסח עברי חדש
בית ביאליק – ביאליק 22, תל אביב

12.3.2020 – 20:30 – מיתרים שלובים
אנסמבל זמרי מורן ורביעיית דולצ'ה
עין החורש

יום ששי – 13.3.2020

13.3.2020 – 9:00 – כנגד כל הסיכויים
אירוע ההתרמה של "לביאות לא עומדות מנגד"
מרכז הנצחה – טבעון

13.3.2020 – 9:30 – "הר הקסמים" של תומס מאן: אירופה על סף התהום
מרצה: הרב דניאל אפשטיין
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

13.3.2020 – 11:00 – מגדר ועולם משתנה
סיור במוזיאון תל אביב
עם: הממגדרת
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

13.3.2020 – 12:00 – לוקחות אוויר: שרות מחאה
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

13.3.2020 – 12:00 – אני רוצה את זה רומנטי / שקד בשן
השקה
סיפור פשוט – שבזי 36, נווה צדק, תל אביב

13.3.2020 – 12:00 – אם זר קוצים כואב
מופע מחווה לנתן יונתן עם 16 שנים למותו
בית היוצר – האנגר 22, נמל תל אביב

13.3.2020 – 12:30 – אינסטינקט בסיסי
עם: ענת דרימר, יעל טל, נעמה רדלר
האוזן השלישית – המלך ג'ורג' 48, תל אביב

13.3.2020 – 14:30 – עלבונו של סנייפ
עם: אמנון הלל
אלכסנדר בר – באר שבע

שבת – 14.3.2020

14.3.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: שוברט, מנדלסון, ברהמס
אנסמבל מודוס:
יאיר קלס כינור | יורם יונגרמן ויולה | אביגיל ארד צ'לו | רון רגב פסנתר
שוברט: שלישיית כלי קשת בסי במול מז'ור, ד' 471
מנדלסון: שלישיית פסנתר מספר 1 ברה מינור
ברהמס: רביעיית פסנתר מספר 3 בדו מינור אופוס 60
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

14.3.2020 – 20:30 – התרנגולים: הרמיקס
תזמורת המהפכה
עם: מקהלת העפרוני
משתתפים: עדי כהן, אמרי זיו, יפתח מזרחי, הילה מערבי, תום חודרוב, נעמה נחום, רני אלון
תאטרון ירושלים – מרכוס 20, ירושלים

14.3.2020 – 20:30 – מקהלת בת קול פותחת את הלב
קונצרט מיוחד לקראת הנסיעה לרומא
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב
הכניסה חופשית (תרומות יתקבלו בשמחה)

 

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות 1-7.3.2020

בסוף השבוע – בשעת 7.3.2020, בשעה 11:30, במרכז אלמא לתרבות שבזכרון יעקב, יתקיים קונצרט בסדרת העוגב, ובו נשיר "מזמורי צ'י'צסטר" מאת לאונרד ברנשטיין ו"גלוריה" מאת פרנסיס פולנק.
שתי מקהלות, שני מנצחים, זמרת סולנית, עוגב, נבל וכלי הקשה.
יהיה מרתק.
עוד יש מעט כרטיסים בזאפה ובבראבו.
אל תחמיצו

וליתר ארועי השבוע:

יום ראשון 1.3.2020

1.3.2020 – 18:00 – הסלון הספרותי:נמר גימ"ל / לירן גולוד
מנחה: ד"ר אריק גלסנר
משכנות שאננים – ירושלים

1.3.2020 – 18:30 – הצליבה של רפאל ו"הפייטה" של מיכלאנג'לו
מרצה: ד"ר אפי זיו
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

1.3.2020 – 19:30 – סודות הותיקן: שינוי מול שמרנות
עם: יסכה הרני
בר גיורא – אבן גבירול 30, תל אביב

1.3.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

1.3.2020 – 20:00 – כאן לא בית קפה / ג'קי לוי
ערב לכבוד הספר
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

יום שני – 2.3.2020

2.3.2020 – 10:30 – המיסה – מתפילה ליצירה מוזיקלית
מרצה: רונן בורשבסקי
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

יום שלישי – 3.3.2020

3.3.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
היכל התרבות – נהריה

יום רביעי – 4.3.2020

4.3.2020 – 19:30 – שירה
מרצה: פרופ' חיים באר
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

4.3.2020 – 20:00 – הופכות את היוצרות
מופע נשים יוצרות לרגל יום האשה הבינלאומי
נווה שכטר – שלוש 42, נווה צדק, תל אביב

4.3.2020 – 20:00 – מקהלת ברתיני חוגגת עשור – ממונטוורדי עד גרשווין
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

4.3.2020 – 20:30 – עת בדידותי נגעה בבדידותך: אהבתה הפצועה של לאה גולדברג
עם: פרופ' נסים קלדרון, אפרת בן צור, קרני פוסטל
טוקהאוז – נמל תל אביב

4.3.2020 – 21:00 – נומקה חוגגת אלבום
אורחת: קובארי
תדר – דרך יפו 9, תל אביב

4.3.2020 – 21:00 – רונה קינן בפסטיבל אשה
אורחת: דניאלה ספקטור
תאטרון חולון – שד' קוגל 11, חולון

4.3.2020 – 21:30 – שרים הדודאים
עם: ישראל גוריון, אסף אמדורסקי
זאפה – תל אביב

יום חמישי – 5.3.2020

5.3.2020 – 19:30 – קוראת לאלה
תערוכה והשקת כתב העת "קמה"
בית העיר – ביאליק 27, תל אביב

5.3.2020 – 20:00 – על הקול הנאלם
ערב לכבוד הספר: "מסע החורף של ארני פרייס" מאת: מיכל פורת
בית אריאלה – שד' שאול המלך 25, תל אביב

יום ששי – 6.3.2020

6.3.2020 – 21:00 – לאה G: מופע ספרותי מוזיקלי
עם: הרביעייה העכשווית: הדס פבריקנט: כינור ; טלי גולדברג: כינור ;  הילה אפשטיין: צ'לו ; גליה חי: שירה, ויולהרביעית לאה  אלכס משה: שירה, גיטרה וקלידים ; ענת מושקובסקי: שירה, פסנתר וקלרינט
רז שמואלי: שירה, גיטרה אקוסטית ;  רוני וגנר: שירה, פרקשן
יבגניה דודינה:  קריאה
תאטרון חולון – שד' קוגל 11, חולון

שבת – 7.3.2020

7.3.2020 – 11:30 – הריעו לאדוני
מקהלת הקיבוץ הארצי ומקהלת גתית חיפה
מנצחים: יובל בן-עוזר וזולי פרנק
לאונרד ברנשטיין – מזמורי צ'יצ'סטר
פרנסיס פולנק – גלוריה
אלמא – מרכז אומנויות, זכרון יעקב

7.3.2020 – 20:00 – באך: שרים את הפסנתר המושווה
האנסמבל הקולי הישראלי
מנצח: יובל בן עוזר
אולם רפפורט – חיפה

7.3.2020 – 20:00 – התעוררי משנת היופי שלך: על תדמית האשה בסרטי דיסני
מרצה: משי אייד
כפרה בר – סמילנסקי 23, באר שבע

7.3.2020 – 20:30 – אהבתנו לז'ובים
עם: אביגיל רוז
מרכז ענב לתרבות – אבן גבירול 71, תל אביב

7.3.2020 – 21:00 – תמונת אשה: המלחינות הישראליות
הפקה מיוחד בפסטיבל אשה
תאטרון חולון – שד' קוגל 11, חולון

מארועי השבוע בתרבות וספרות 23-29.2.2020

יום ראשון – 23.2.2020

23.2.2020 – 10:00 – דן פגיס: העיר שנולדתי בה
מרצה: ד"ר רוחמה אלבג
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

23.2.2020 – 10:30 – מוזיקה על קצות האצבעות: מפצח האגוזים
מרצה: רועי עלוני
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

23.2.2020 – 19:00 – "היא – סיפור חיי"
עם גלילה רון פדר עמית
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

23.2.2020 – 20:00 – נביאים כתובים
תזמורת הבארוק הירושלמית
אנסמבל נביאי הקווינטה
אולם י.מ.ק.א. – ירושלים

יום שני – 24.2.2020

24.2.2020 – 13:00 – טריו גליל
מוצרט – שלישיה בסול מז'ור ק. 496
ברהמס – שלישיה מס' 2 בדו מינור אופ' 66
האוניברסיטה הפתוחה – רעננה

24.2.2020 – 18:30 – "כשהלילה" / כריסטינה קומנצ'יני
מועדון הספר
עם: שירלי פינצ'י לב
המכון האיטלקי לתרבות – חיפה
הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש

24.2.2020 – 20:00 – נביאים כתובים
תזמורת הבארוק הירושלמית
אנסמבל נביאי הקווינטה
היכל התרבות – הוברמן 1, תל אביב

24.2.2020 – 20:00 – תוף הפח
הקרנת הסרט
סינמטק – הארבעה 5, תל אביב

24.2.2020 – 20:00 – סדרת מופת על ספרות עברית בהנחיית נועם סמל
אברהם שלונסקי
עם: ד"ר גדעון טיקוצקי
שירה: רוחמה רז
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

יום שלישי – 25.2.2020

25.2.2020 – 10:00 – מיסה במבט נוסף
עם: יסכה הרני וד"ר איתן אור-נוי
קתדרה
אולם וייל – הנוטע 4, כפר שמריהו

25.2.2020 – 11:30 – פאשיזם
עם: פרופ' משה צוקרמן
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

25.2.2020 – 14:45 – בעל כורחן: נשים נפגעות אלימות שהורשעו בעבירת המתה של בן זוגן המתעלל
כנס בשיתוף ביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב, מטה המאבק לשחרור נשים נפגעות התעללות, ארגון "שוברות קירות" ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.
אוניברסיטת תל אביב
הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש

25.2.2020 – 19:00 – משורר הספריה
מרדכי גלדמן מארח את ורדה שפין גרוס ואוה מורסיאנו
בית אריאלה – שד' שאול המלך 25, תל אביב
הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש

25.2.2020 – 19:00 – אהבה עד כלות: על המשורר דוד פוגל
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

25.2.2020 – 19:30 – שתיים דובים
עם: מאיר שלו
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

25.2.2020 – 20:00 – נביאים כתובים
תזמורת הבארוק הירושלמית
אנסמבל נביאי הקווינטה
אודיטוריום הכט – אוניברסיטת חיפה

25.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו.
אולם המופעים – דורות

יום רביעי – 26.2.2020

26.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
היכל התרבות – נתניה

26.2.2020 – 20:00 – המיסה הגדולה של באך
אנדרס מוסטונן — ניצוח
יעלה אביטל — סופרן
אלון הררי — אלט
איתן דרורי — טנור
עודד רייך — בס
מקהלת קולות מוזיקליים, אסטוניה
אנסמבל בארוקדה
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

26.2.2020 – 20:30 – רביעיית ארוד
היידןרביעיית כלי קשת ברה מז'ור, אופ. 76 מס' 5
ברטוקרביעיית כלי קשת מס' 4
בטהובןרביעיית כלי קשת מס' 7 בפה מז'ור, אופ. 59 מס' 1, "רזומובסקי 1"
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

יום חמישי – 27.2.2020

27.2.2020 – 10:30 – פינחס הכהן: קנאות דתית כאידאל
מרצה: יוסי נינוה
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

27.2.2020 – 19:00 – פליטי אור / מאיה ויינברג ודרור בורשטיין
השקה
סיפור פשוט – שבזי 36, נווה צדק, תל אביב

27.2.2020 – 19:00 – בלשון כרותה: פרוזה פלסטינית בעברית
ערב שיח
תולעת ספרים – מזא"ה 7, תל אביב

27.2.2020 – 20:00 – צד / איגי דיין
מופע ספרותי מוזיקלי
המגדלור – מקוה ישראל 18, תל אביב
הכניסה חופשית

27.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
אולם המופעים – עין החורש

27.2.2020 – 20:00 – הרביעיה הירושלמית: מכלול הרביעיות של בטהובן (חלק 1)
רביעייה מס׳ 1 בפה מז'ור אופוס 18 מס׳ 1
רביעייה מס׳ 7 בפה מז'ור אופוס 59 מס׳ 1
רביעייה מס׳ 12 במי במול מז׳ור אופוס 127
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

27.2.2020 – 21:00 – אחינעם ניני
אולם צוקר – היכל התרבות, הוברמן 1, תל אביב

27.2.2020 – 21:00 – אוי אליאס, אליאס
מוני מושונוב, ליליאן ברטו ודרור קרן
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

יום ששי – 28.2.2020

28.2.2020 – 10:30 – כמעט מילה, כמעט שתיקה – משהו קטן על שירת ההייקו היפנית
מרצה: פרופ' יעקב רז
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

28.2.2020 – 14:00– געגוע, ים ונסיעה מדומה
אופרה מאת קיקי קרן-הוס
אנסמבל מוסיקה נובה
התיבה – שד' ירושלים 19, יפו

שבת – 29.2.2020

29.2.2020 – 11:30 – רקוויאם וספיריטואלס
המקהלה הקאמרית רמת גן
מנצחת: חנה צור
רקוויאם מאת: גבריאל פורה
ספיריטואלס למקהלה, סולנים, פסנתר וכלי נשיפה
תאטרון היהלום – היצירה 3, רמת גן

29.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
אולם המופעים – גבעת ברנר

29.2.2020 – – 20:00 – הרביעיה הירושלמית: מכלול הרביעיות של בטהובן (חלק 2)
רביעייה מס׳ 2 בסול מז'ור אופוס 18 מס׳ 2
רביעייה מס׳ 8 במי מינור אופוס 59 מס׳ 2, ״רזומובסקי“
רביעייה מס׳ 13 בסי במול מז'ור אופוס 130, כולל ״הפוגה הגדולה“ אופוס 133
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

29.2.2020 – 20:30 – געגוע, ים ונסיעה מדומה
אופרה מאת קיקי קרן-הוס
אנסמבל מוסיקה נובה
התיבה – שד' ירושלים 19, יפו

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות – 9-15.2.2020

יום ראשון – 9.2.2020

9.2.2020 – 17:00 –  32 סרטים קצרים על גלן גולד
סרט דוקו
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

9.2.2020 – 18:30 – ניסים ונפלאות: חייו של ישו כמקור בלתי נדלה של יצירות אמנות
מרצה: ד"ר אפי זיו
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

9.2.2020 – 19:30 – מיכלאנג'לו
מרצה: יונתן הירשפלד
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

יום שלישי – 11.2.2020

11.2.2020 – 19:30 – מדברים ושרים לאה גולדברג: חמישים שנה למותה
עם: פרופ' אריאל הירשפלד, רוני סומק
מוזיקה: ענת מושקובסקי, אלכס משה ורז שמואלי
קריאה: אפרת בן-צור
עריכה: עינת בסר
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים

11.2.2020 – 20:00 – תרצה אתר: הלילה הוא שירים
מרצה: יואב קוטנר
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

11.2.2020 – 21:00 – סיפורים מהחיים ליום האהבה
טוקהאוס – נמל תל אביב

יום רביעי – 12.2.2020

12.2.2020 – 20:00 – 250 שנות מופת
חמישיית תל אביב והפסנתרן אלון גולדשטיין חוגגים יום הולדת 250 לבטהובן
בטהובן – חמישיית הפסנתר במי במול מג'ור אופוס 16
לוצ'אנו בריו – אופוס גן חיות, גירסה תיאטרלית בבימוי ארי טפרברג
לאונרד ברנשטיין – פתיחה לקנדיד, עיבוד: ד' סטיוארט
סמואל בארבר – מוזיקת קיץ
בטהובן – סונטה לפסנתר מס' 14, אור ירח, אופוס 27 מס' 2
ז'אן פרנסה – שעת הרועה
אולם צוקר – היכל התרבות, הוברמן 1, תל אביב

12.2.2020 – 20:00 – 250 להולדתו של בטהובן: ראשיתה של התקופה המאוחרת
מרצה: רון רגב
בטהובן סונטה לפסנתר אופ. 101
אלן שטרנפלד פסנתר
בטהובן סונטות לצ'לו ופסנתר אופ. 102 מס' 1 ו-2
מיכל קורמן צ'לו
רון רגב פסנתר
אולם וייז – קמפוס גבעת רם, ירושלים

12.2.2020 – 20:30 – צלילים מהגלובוס: לטינו-אמריקנו
הסינפונייטה הישראלית באר שבע
נגני האנסמבל לפולקלור לטינו-אמריקנו
מנצח: דורון סלומון
המשכן לאמנויות הבמה – באר שבע

יום חמישי – 13.2.2020

13.2.2020 – 19:00 – אז איך קוראים לך עכשיו?
השקה חיפאית
מרכז מחקר פמיניסטי – ארלוזורוב 118, חיפה

13.2.2020 – 20:0 – לא דברנו עוד על אהבה: טוקהאוס חוגגים יום הולדת 4
טוקהאוס – נמל תל אביב

13.2.2020 – 21:00 – אינסטינקט בסיסי – מופע השקה חגיגי
עם: ענת דרימר, יעל טל, נעמה רדלר
בסקולה – הרכבת 72, תל אביב

יום ששי – 14.2.2020

14.2.2020 – 10:30 – מסע דילוגים: חיים באר
עם: חיים באר, גדעון טיקוצקי, אפרים הלוי, אמונה אלון, זרח רוזנבלום
קטעי קריאה: יהויכין פרידלנדר
שירה: תמר גלעדי
פסנתר: ניזאר אלכטאר
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

14.2.2020 – 13:00 – באך: יוהאנס פסיון
אנדרס מוסטונן מנצח (אסטוניה)
קולגיום מוזיקלה:
המקהלה הקאמרית של טאלין (אסטוניה)
אנטו אוניס אוונגליסט (אסטוניה)
קרן מוצרי סופרן (ישראל־הולנד)
איריס אויה אלט (אסטוניה)
ארה סאל בס (אסטוניה)
הקאמרטה הישראלית – ירושלים
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

14.2.2020 – 13:30 – קונצרט של אופרה וזמרה
הוא והיא והגבר האחר מדון ג’ובני עד יבגני אונגין. אריות, דואטים, ושלישיות מאופרות
עם כנרת אילי (סופרן), פוול סולינדזיגה (טנור) וסוצ’ן קים (בריטון).
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

14.2.2020 – 14:00 – מדוע פו הדב הוא הפילוסוף החשוב במאה ה- 20?
מרצה: אירי רקין
בר גיורא – אבן גבירול 30, תל אביב

שבת – 15.2.2020

15.2.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: שומאן, ברוך, גלינקא, ברהמס
גלעד הראל קלרינט
יוני גוטליבוביץ צ'לו
אנה קייסרמן פסנתר
שומן: רומנסות אופוס 98 לקלרינט ופסנתר
ברוך: 3 קטעים אופוס 83
גלינקא: טריו פאתטיק ברה מינור
שומן: קטעי פנטסיה אופוס 73 לצ'לו  ופסנתר 667
ברהמס: טריו אופוס  114 בלה מינור לקלרינט, צ'לו ופסנתר
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

15.2.2020 – 14:30 – חופשה ברומא
סינמטק – הארבעה 5, תל אביב

15.2.2020 – 18:30 – הלילה הוא שירים
גיל שוחט מארח את חנן יובל
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

15.2.2020 – 20:00 – באך: יוהאנס פסיון
אנדרס מוסטונן מנצח (אסטוניה)
קולגיום מוזיקלה:
המקהלה הקאמרית של טאלין (אסטוניה)
אנטו אוניס אוונגליסט (אסטוניה)
קרן מוצרי סופרן (ישראל־הולנד)
איריס אויה אלט (אסטוניה)
ארה סאל בס (אסטוניה)
הקאמרטה הישראלית – ירושלים
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

15.2.2020 – 20:30  – רביעיית כרמל מארחת את יגאל לוין
מוצרטרביעיית כלי קשת מס' 15 ברה מינור, ק. 421
ברבררביעיית כלי קשת בסי מינור, אופ. 11
ברהמסחמישייה לקלרינט וכלי קשת בסי מינור, אופ. 115
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

15.2.2020 – 21:00 – התרנגולים: הרמיקס
תזמורת המהפכה
המשכן לאומנויות הבמה – שד' שאול המלך 19, תל אביב

15.2.2020 – 21:00 – קטיפה שחורה: מוזיקה אירית
השקת אלבום
שבלול ג'אז – קרליבך 23, תל אביב

 

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות 2-8.2.2020

יום ראשון 2.2.2020

2.2.2020  – 10:00 – זלדה – לגור בבית של ברזל
מרצה: דר" רוחמה אלבג
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

2.2.2020 – 18:00 – הסלון הספרותי: איטאלו סבבו –  תודעתו של זנו
עם: ד"ר אריק גלסנר
משכנות שאננים – ירושלים

2.2.2020 – 21:00 – כל הג'אז הזה
הקאמרטה הישראלית
השתקפויות: אבישי כהן והחצוצרה
המשכן לאומנויות הבמה – תל אביב

יום שני – 3.2.2020

3.2.2020 – 19:30 – 2010-2019  בטלויזיה
משחקי הכס, מראה שחורה וסיפורה של שפחה
שלוש הרצאות קצרות
קנטה – גן העיר, תל אביב

3.2.2020 – 20:00 – קונצרט של אופרה וזמרה
הוא והיא והגבר האחר מדון ג’ובני עד יבגני אונגין. אריות, דואטים, ושלישיות מאופרות
עם כנרת אילי (סופרן), פוול סולינדזיגה (טנור) וסוצ’ן קים (בריטון).
מרכז קריגר – חיפה

יום שלישי – 4.2.2020

4.2.2020 – 18:00 – עלמת השמיים
השקה
בית יד לבנים – גן המגינים, רחובות

4.2.2020 – 20:00 – מיטב השירה החדשה: מיטל נסים
עם צאת ספרה: לא אבודה בקריון
בית ביאליק –  ביאליק 22, תל אביב

4.2.2020 – 20:30 – עדי קיסר וועדת קישוט
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

4.2.2020  – 21:00 – אדם בן אמיתי מארח את איה כורם
נוקטורנו – בצלאל 7, ירושלים

4.2.2020 – 21:30  – שורטס להמונים
במה לסיפורים קצרים
בר גיורא – אבן גבירול 30, תל אביב

יום רביעי – 5.2.2020

5.2.2020 – 18:00 – תמונות שרות
עם זמרי האנסמבל הקולי הישראלי
מוזיאון תל אביב

5.2.2020 – 20:00 – קונצרט של אופרה וזמרה
הוא והיא והגבר האחר מדון ג’ובני עד יבגני אונגין. אריות, דואטים, ושלישיות מאופרות
עם כנרת אילי (סופרן), פוול סולינדזיגה (טנור) וסוצ’ן קים (בריטון).
מרכז המוזיקה – ימין משה, ירושלים

5.2.2020 – 20:00 – לאונרד כהן : החיים והשירים
עם: קובי מידן ואיתי פרל
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

יום חמישי – 6.2.2020

6.2.2020 – 11:00 – איך להתאים איור לספר?
מרצה: פרופ' נסים קלדרון
אורח: דני קרמן
מדיטק – חולון

יום ששי – 7.2.2020

7.2.2020  – 20:00 – נורית גלרון בהופעה
זאפה – הרצליה

7.2.2020 – 21:30 – בוא שיר עברי: המוזיקה הישראלית והשפה העברית
עם: רוביק רוזנטל ויוני אילת
פסנתר: גלעד שפירא
טוקהאוס – נמל תל אביב

שבת 8.2.2020

8.2.2020 – 11:11  – שחרית מוזיקלית: ברהמס, מוצרט
רביעיית פרסונטה ואורחים:
דוד רדז'ינסקי, ניצן קאנטי, דומיטרו פוצ'יטרי כינורות
גילי רדיין-שדה, ניצן קאנטי ויולה
גל ניסקה צ'לו
ברהמס: רביעיית מיתרים אופ. 51 מס' 2 בלה מינור
מוצרט: חמישיית מיתרים   בסול מינור ק.516
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

8.2.2020 – 20:30 – הסינפונייטה הישראלית וגיל שוחט מארחים את אמיר דדון
המשכן לאומנויות הבמה – באר שבע

 

 

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות 26.1-1.2.2020

והשבוע – אירוע אף מחוץ לגבולות הארץ – בפריז (אם אתם במקרה שם)

יום ראשון 26.1.2020

26.1.2020 –  19:30 –  כוכב עולה, עם: לוטם טאוב ואיתמר הילדסהיים
התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה
מנצח: גיא בראונשטיין | סולנים: לוטם טאוב – סופרן, איתמר הילדסהיים – טנור
פרנץ שוברט: הפתיחה ל"רוזמונדה"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: רצ'יטטיב ואריה מתוך דון ג'ובני "משלוותה נובע אושרי"
ג'ורג' פרידריק הנדל: אריה מתוך רוזלינדה "רועה עני של עדר קטן"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: אריה מתוך דון ג'ובני "הכה בי מזטו היפה"
ג'ורג' פרידריק הנדל: מתוך יוליוס קיסר "אני מעריצכן, עיניי"
לודוויג ואן בטהובן: דואט מתוך פידליו "עתה אהובתי, עתה אנו לבד"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: דואטינו מתוך דון ג'ובני "שם נשלב ידיים"
פליקס מנדלסון: סימפוניה מס' 4 "האיטלקית

26.1.2020 – 19:30 – ויסלבה שימבורסקה: סוף והתחלה
עם: פרופ' ניסים קלדרון
בר גיורא – אבן גבירול 30, תל אביב

26.1.2020 – 20:00 – הזמן הצהוב
אירוע התרמה לפרס שולמית אלוני
ההצגה – הזמן הצהוב
שיחה עם דוד גרוסמן ותום פרידמן
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

26.1.2020  – 20:30 – מוצרט: רקוויאם
אנסמבל סולני תל אביב
האנסמבל הקולי הישראלי
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

יום שני – 27.2.2020

27.1.2020 – 10:30 – שיטוט ספרותי ברחובות פריז
מרצה: ד"ר אביב אמית
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

27.1.2020 – 18:30 – שבתאי צבי
מרצה: דב אלבוים
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

27.1.2020 – 19:30  – אנסמבל Ecoute ואביה קופלמן
Cité internationale des arts – פריז, צרפת

27.1.2020 – 19:30 – אברהם, איזבל וכרישי הנדל"ן של התנ"ך
עם: מאיר שלו
קנטה – גן העיר, אבן גבירול 71, תל אביב

27.1.2020 – 21:00 – מפגש עם איתמר לוי – האירוע בוטל
מיומנו של מאתר ספרים
אלכסנדר בירגארדן – מודיעין

יום שלישי – 28.1.2020

28.1.2020 – 10:30 –  איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו סאן?
הקרנת הסרט ומפגש עם הבמאית: דבורית שרגל
מתנ"ס מבואות חרמון

28.1.2020 – 16:00 – אקסודוס + הקדמה: רטרוספקטיבה  – ישראל בעיני במאים זרים
סינמטק – הארבעה 5, תל אביב

28.1.2020 – 19:30 – התחקיר הספרותי
עם: מאיר שלו
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

28.1.2020 – 19:30 – מדברים ושרים לאה גולדברג, חמישים שנה למותה
עם: פרופ' אריאל הירשפלד, ד"ר אפרת מישורי, רוני סומק
מוזיקה: רוני וגנר, ענת מושקובסקי, אלכס משה ורז שמואלי
קריאה: ליאורה ריבלין
עריכה: עינת בסר
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים

28.1.2020 – 20:30 – הארי פוטר: צפוי ובלתי צפוי
עם: אמנון הלל
הסליק – חיפה

28.1.2020 – 21:00 – קווינטה וחצי
בית היוצר – האנגר 22, נמל תל אביב

יום רביעי – 29.1.2020

29.1.2020 – 19:00 – זוכרים את אפלפלד: במלאת שנתיים למותו
שיחה בין דרור בורשטיין לבין מאיר אפלפלד
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

29.1.2020 – 20:00 – מוצרט ומנדלסון
רסיטל עם: גדעון מאיר
התיבה – שד' ירושלים 19, יפו

יום חמישי – 30.1.2020

30.1.2020 – 20:00 – ערב לזכרה של רונית מטלון
ולרגל צאת ספרה: "שלג"
בית ביאליק – ביאליק 22, תל אביב

30.1.2020 – 20:30 – השוברטיאדה: רביעיית אביב
סרגיי אוסטרובסקי – כינור
פיליפ וילהפרנקה – כינור
נעמי ביאלוברודה – ויולה
דניאל מיטניצקי – צ'לו
בטהובן: רביעיית כלי קשת מס' 16 בפה מז'ור, אופ. 135
שולהוף: חמישה קטעים לרביעיית כלי קשת
שוברט: רביעיית כלי קשת מס' 15 בסול מז'ור, ד. 887
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

יום ששי – 31.1.2020

31.1.2020 – 11:00 – הפרוטוקול של גלעד
הקרנת הסרט ומפגש עם במאית הסרט דבורית שרגל
היכל התרבות – כרמיאל

31.1.2020  – 11:00 – יום הולדת 90 לפוצ'ו והשקת הספרים בחיי (4) ובחיי (5)
בית הפלמ"ח – חיים לבנון 10, תל אביב

שבת – 1.2.2020

1.2.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: רסיטל לכינור ולפסנתר
סעידה בר לב – כינור
יוליה גורביץ' – פסנתר
בטהובן: סונטה מס' 8 אופוס 30 בסול מז'ור לכינור ופסנתר
שומן: סונטה  אופוס 105 בלה מינור לכינור ולפסנתר
פרנק:סונטה בלה מג'ור לכינור ופסנתר
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

1.2.2020 – 11:30 – איתמר פוגש ארנב
אופרה לילדים מאת דוד גרוסמן ויוני רכטר
בביצוע: זמרי האנסמבל הקולי הישראלי
אלי גורנשטיין, עדי צ'זרה
אורח: דוד גרוסמן
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

1.2.2020 – 20:00 – יאמאס
זאפה – דרך חברון 28, ירושלים

1.2.2020 – 20:00 – רביעיית מטיס
היידן רביעיית מיתרים מס' 1 בסול מז'ור אופוס 76
שוסטקוביץ רביעיית מיתרים מס' 3 בפה מז'ור אופוס 73
שומן רביעיית מיתרים מס' 3 בלה מז'ור אופוס 41 מס' 3
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

 

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות 19-25.1.2020

יום ראשון – 19.1.2020

19.1.2020 – 10:30 – כתונת הפסים
מרצה: פרופ' חיים באר
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

19.1.2020 – 18:00 – הסלון הספרותי: שלוש
אריק גלסנר מארח את דרור משעני
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים

19.1.2020 – 19:00 – ממה עשוי התפוח
שירה חדד על עמוס עוז
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

יום שלישי – 21.1.2020

21.1.2020  – 10:30  – "פנים אחרות", מתוך: "בכפות המנעול"
מרצה: ד"ר רוחמה אלבג
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

21.1.2020 – 19:30 – על נהגי אוטובוס ואלים אחרים
עם: אתגר קרת
קנטה – גן העיר, אבן גבירול 71, תל אביב

21.1.2020 – 20:00 – נדב הלפרין: מיטב השירה החדשה
עם: עומר ולדמן, עמיחי חסון, רוני סומק, בכל סרלואי, אבישלום פון שילוח
מוזיקה מאת חי אפיק
בית ביאליק – ביאליק 22, תל אביב

21.1.2020 – 20:00 – כוכב עולה, עם: לוטם טאוב ואיתמר הילדסהיים
התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה
מנצח: גיא בראונשטיין | סולנים: לוטם טאוב – סופרן, איתמר הילדסהיים – טנור
פרנץ שוברט: הפתיחה ל"רוזמונדה"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: רצ'יטטיב ואריה מתוך דון ג'ובני "משלוותה נובע אושרי"
ג'ורג' פרידריק הנדל: אריה מתוך רוזלינדה "רועה עני של עדר קטן"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: אריה מתוך דון ג'ובני "הכה בי מזטו היפה"
ג'ורג' פרידריק הנדל: מתוך יוליוס קיסר "אני מעריצכן, עיניי"
לודוויג ואן בטהובן: דואט מתוך פידליו "עתה אהובתי, עתה אנו לבד"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: דואטינו מתוך דון ג'ובני "שם נשלב ידיים"
פליקס מנדלסון: סימפוניה מס' 4 "האיטלקית".
היכל התרבות – נהריה

21.1.2020 – 20:30 – מידות טובות: על אידיאל היופי הנשי, מרובנס ועד גוטייה
עם: יערה קידר
טוקהאוס – נמל תל אביב

יום רביעי – 22.1.2020

22.1.2020 – 19:30 – קאראווג'יזם הולנדי
מרצה: יונתן הירשפלד
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

22.1.2020 – 20:00 – כוכב עולה, עם: לוטם טאוב ואיתמר הילדסהיים
התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה
מנצח: גיא בראונשטיין | סולנים: לוטם טאוב – סופרן, איתמר הילדסהיים – טנור
פרנץ שוברט: הפתיחה ל"רוזמונדה"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: רצ'יטטיב ואריה מתוך דון ג'ובני "משלוותה נובע אושרי"
ג'ורג' פרידריק הנדל: אריה מתוך רוזלינדה "רועה עני של עדר קטן"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: אריה מתוך דון ג'ובני "הכה בי מזטו היפה"
ג'ורג' פרידריק הנדל: מתוך יוליוס קיסר "אני מעריצכן, עיניי"
לודוויג ואן בטהובן: דואט מתוך פידליו "עתה אהובתי, עתה אנו לבד"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: דואטינו מתוך דון ג'ובני "שם נשלב ידיים"
פליקס מנדלסון: סימפוניה מס' 4 "האיטלקית".
גבעת ברנר

יום חמישי – 23.1.2020

23.1.2020 – 17:30 – "האדם אינו אלא": קריאה בשירו הגדול של טשרניחובסקי ודיון על מושג הזיכרון האוטוביוגרפי
מרצה: פרופ' אריאל הירשפלד
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

23.1.2020 – 20:00 – כוכב עולה, עם: לוטם טאוב ואיתמר הילדסהיים
התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה
מנצח: גיא בראונשטיין | סולנים: לוטם טאוב – סופרן, איתמר הילדסהיים – טנור
פרנץ שוברט: הפתיחה ל"רוזמונדה"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: רצ'יטטיב ואריה מתוך דון ג'ובני "משלוותה נובע אושרי"
ג'ורג' פרידריק הנדל: אריה מתוך רוזלינדה "רועה עני של עדר קטן"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: אריה מתוך דון ג'ובני "הכה בי מזטו היפה"
ג'ורג' פרידריק הנדל: מתוך יוליוס קיסר "אני מעריצכן, עיניי"
לודוויג ואן בטהובן: דואט מתוך פידליו "עתה אהובתי, עתה אנו לבד"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: דואטינו מתוך דון ג'ובני "שם נשלב ידיים"
פליקס מנדלסון: סימפוניה מס' 4 "האיטלקית".
עין השופט

23.1.2020 – 20:00 – אז איך קוראים לך עכשיו?
הרצאה במסגרת הסדרה "נשית מדוברת"
בית שיח נשים – פתח תקווה

23.1.2020 – 20:00 – יום הולדת 223 לשוברט
התזמורת הקאמרית הישראלית
מנצח: אולד דונהופר
סופרן: תהלה ניני גולדשטיין
כינור: סרגיי אוסטרובסקיפתיחה תזמורתית "בסגנון איטלקי" ברה מז'ור ד' 590
"סַלְבֶה רֶגִינָה" לסופרן ולתזמורת כלי קשת בלה מז'ור, ד' 676
רונדו בלה מז'ור לכינור ולתזמורת כלי קשת, ד' 438
הליד "גְרֶטְכֶן ליד הכישור" למילות יוהאן וולפגנג פון גתה בתזמור מקס רגר, ד' 118
פולונז לכינור ולתזמורת כלי קשת בסי במול מז'ור, ד' 580
נגינת ביניים מס' 3 והרומנסה "ירח מלא זוהר על פסגות" ממוזיקת הליווי למחזה "רוֹזֶמוּנְדֶה", ד' 797
סימפוניה מס' 2 בסי במול מז'ור, ד' 125
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

23.1.2020 – 20:00 – נורית זרחי בבית ביאליק
לכבוד צאת הספר: "בלוז לתינוקות נולדים"
בית ביאליק – ביאליק 22, תל אביב

23.1.2020 – 21:00 – אחינעם ניני בזכרון יעקב
אלמא – מרכז אמנויות

יום ששי – 24.1.2020

24.1.2020 – 10:00 – אתי החיים משחק הרבה
ציפי גון גרוס בשיחה עם דוד גרוסמן
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

24.1.2020 – 11:00 – מגדר ועולם משתנה: סיור במוזיאון
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

24.1.2020 – 13:00 – כוכב עולה, עם: לוטם טאוב ואיתמר הילדסהיים
התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה
מנצח: גיא בראונשטיין | סולנים: לוטם טאוב – סופרן, איתמר הילדסהיים – טנור
פרנץ שוברט: הפתיחה ל"רוזמונדה"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: רצ'יטטיב ואריה מתוך דון ג'ובני "משלוותה נובע אושרי"
ג'ורג' פרידריק הנדל: אריה מתוך רוזלינדה "רועה עני של עדר קטן"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: אריה מתוך דון ג'ובני "הכה בי מזטו היפה"
ג'ורג' פרידריק הנדל: מתוך יוליוס קיסר "אני מעריצכן, עיניי"
לודוויג ואן בטהובן: דואט מתוך פידליו "עתה אהובתי, עתה אנו לבד"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: דואטינו מתוך דון ג'ובני "שם נשלב ידיים"
פליקס מנדלסון: סימפוניה מס' 4 "האיטלקית".
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

שבת – 25.1.2020

25.1.2020 – 11:00 – הנסיכה והעדשה המגדרית
הרצאה מוזיקלית והדרכה באשכול התערוכות "עושות הסטוריה"
עם: גיל מרקוביץ, דן בר יעקב
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

25.1.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: מוצרט, דבוז'אק
גלעד ריבקין – כנור
אלאונורה לוצקין – כנור,
ג'ניה אורן – ויולה
יונתן גרטנר – ויולה
מרסל ברגמן – צ'לו
אלה פבלובסקי – פסנתר
מוצרט: חמישייה ק. 515 בדו מז'ור
דבוז'אק: חמישייה אופוס 97 במי במול מז'ור
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

25.1.2020  – 12:00 – בין וינה ואיסטנבול: Turkish Delights
אנסמבל בארוקדה
כנסיית נוטר-דאם – אבו גוש

25.1.2020  – 19:30  – הארי פוטר: צפוי ולא צפוי
עם: אמנון הלל
דיזי פרישדון – דיזנגוף 121, תל אביב

25.1.2020 – 20:00 – כוכב עולה, עם: לוטם טאוב ואיתמר הילדסהיים
התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה
מנצח: גיא בראונשטיין | סולנים: לוטם טאוב – סופרן, איתמר הילדסהיים – טנור
פרנץ שוברט: הפתיחה ל"רוזמונדה"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: רצ'יטטיב ואריה מתוך דון ג'ובני "משלוותה נובע אושרי"
ג'ורג' פרידריק הנדל: אריה מתוך רוזלינדה "רועה עני של עדר קטן"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: אריה מתוך דון ג'ובני "הכה בי מזטו היפה"
ג'ורג' פרידריק הנדל: מתוך יוליוס קיסר "אני מעריצכן, עיניי"
לודוויג ואן בטהובן: דואט מתוך פידליו "עתה אהובתי, עתה אנו לבד"
וולפגנג אמדאוס מוצרט: דואטינו מתוך דון ג'ובני "שם נשלב ידיים"
פליקס מנדלסון: סימפוניה מס' 4 "האיטלקית".
דורות

25.1.2020 – 20:00 – יום הולדת 223 לשוברט
התזמורת הקאמרית הישראלית
מנצח: אולד דונהופר
סופרן: תהלה ניני גולדשטיין
כינור: סרגיי אוסטרובסקיפתיחה תזמורתית "בסגנון איטלקי" ברה מז'ור ד' 590
"סַלְבֶה רֶגִינָה" לסופרן ולתזמורת כלי קשת בלה מז'ור, ד' 676
רונדו בלה מז'ור לכינור ולתזמורת כלי קשת, ד' 438
הליד "גְרֶטְכֶן ליד הכישור" למילות יוהאן וולפגנג פון גתה בתזמור מקס רגר, ד' 118
פולונז לכינור ולתזמורת כלי קשת בסי במול מז'ור, ד' 580
נגינת ביניים מס' 3 והרומנסה "ירח מלא זוהר על פסגות" ממוזיקת הליווי למחזה "רוֹזֶמוּנְדֶה", ד' 797
סימפוניה מס' 2 בסי במול מז'ור, ד' 125
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

25.1.2020 – 20:00 – מוצרט: רקוויאם
אנסמבל סולני תל אביב
האנסמבל הקולי הישראלי
אולם רפפורט – חיפה

25.1.2020 – 20:30  – מקהלת "בת קול" מארחת את Young People of New York City
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב
הכניסה ללא תשלום

 

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות 12-18.1.2020

ביום רביעי השבוע נופיע יחד עם המלחין היווני סטמטיס ספנודאקיס בערב שכולו שמחה, בהיכל התרבות בתל אביב.

וכמובן – לשאר ארועי השבוע

יום ראשון 12.1.2020

12.1.2020 – 10:00 – אהרון אפלפלד: סיפור חיים
מרצה: ד"ר רוחמה אלבג
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

12.1.2020 – 17:30 – המאה הראשונה: אלהים עובר דירה מירושלים לרומא
כיצד צמחה דת חדשה ואוניברסלית מעולם היהדות?
עם: יסכה הרני
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

12.1.2020 – 18:00 – הצבעים הנסתרים של פרידה קאלו
עם: יערה קידר
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

12.1.2020 – 19:30 – היהודים וגרמניה בין הנאורות למלחמות העולם – סיפור אהבה נכזבת
עם: דוד ויצטום
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

יום שני – 13.1.2020

13.1.2020 – 20:00 – חינוך מודע מגדר
מרצה: טל ברייר בן מוחה
בית התרבות – אור הנר

יום שלישי – 14.1.2020

14.1.2020 – 18:30 – שירים שלא הבנתי
עם: גיל חובב וגלעד שפירא
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

14.1.2020 – 19:30 – לאה גולדברג: זה מכבר
עם: יואב קוטנר
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

יום רביעי – 15.1.2020

15.1.2020 – 19:30 – הסיפור הבלתי נתפס של צ'ילה עזרא
הרצאה חד-פעמית
איכה – אליפלט 26, תל אביב

15.1.2020 – 20:00 – האופרה שרה בצוותא: בארץ אהבתי
לרגל מלאת 50 שנה למותה של לאה גולדברג
עם: ענת צ'רני, יפתח מזרחי, הדר עטרי, דניאלה סקורקה,תום כהן
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

15.1.2020 – 21:00 – סטמטיס ספנודאקיס
גדול המלחינים היוונים בן זמננו מגיע בפעם הראשונה לישראל
יחד עם 25 נגנים מיוון, שתי זמרות ומקהלת הקיבוץ הארצי.
מנחה: ירון אנוש
היכל התרבות – הוברמן 1, תל אביב

יום חמישי – 16.1.2020

16.1.2020 – 19:00 – זמן שאול
שיחה עם עמליה רוזנבלום
סיפור פשוט – שבזי 36, נווה צדק, תל אביב

16.1.2020 – 20:00 – סטלה מאריס / אליאס ח'ורי
השקה חגיגית
המגדלור – מקווה ישראל 18, תל אביב
הכניסה חופשית

16.1.2020 – 20:00 – י.ס. באך: מיסות של יופי טהור
האנסמבל הקולי הישראלי
התזמורת הסימפונית ירושלים
מנצח –  גאבור הולרונג
אלט – אלון הררי
טנור – איתן דרורי
בס – עודד רייך
תאטרון ירושלים – מרכוס 20, ירושלים

16.1.2020 – 20:30 – אם אכתבך ירושלים
עדי קיסר במפגש עם אלמוג בהר, שאנן סטריט, איאת אבו שמיס
אמנית אורחת: ריף כהן
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים

16.1.2020 – 20:30 – קלאסיקה: מולטיפיאנו
הסינפונייטה הישראלית באר שבע
אנסמבל מולטי פיאנו
מנצח: זיו קוז'וקרו
באך: קונצ'רטו ל-3  פסנתרים בדו
רחמנינוב:  2 קטעים לפסנתר ב-6 ידיים
שוברט/ ליסט/ תמיר: פנטזיית הנודד ל 2 פסנתרים ותזמורת
שוסטקוביץ': קונצ'רטינו ל-2 פסנתרים ומיתרים
שוברט: סימפוניה מס' 4 (הטראגית)
המשכן לאמנויות הבמה – באר שבע

יום ששי – 17.1.2020

17.1.2020 – 9:15 – סיור בעקבות נשים ואהבות
עם: עופרה ברק
נווה צדק – תל אביב

17.1.2020 – 13:00 – אוי אליאס, אליאס
עם: מוני מושונוב, ליליאן ברטו, דרור קרן
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

שבת – 18.1.2020

18.1.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: דביסי, רוול
סרגי פוספלוב כינור
יעקב קשין  צ'לו
אירינה זלצ'נובה פסנתר
דביסי: סונטה לצ'לו  ופסנתר ברה מינור
דביסי: סונטה לכינור  ופסנתר בסול מינור
רוול: פאוון (בעיבוד לטריו)
רוול: טריו לפסנתר בלה מינור
צוותא – אבן גבירול 30, תל אבןב

18.1.2020 – 18:30 – בין האצבעות
גיל שוט מארח את רותי נבון
עם: תזמורת פוליפוניה
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

18.1.2020 – 20:30 – פועם בלב: מוזיקה קאמרית ישראלית
יצירות מאת: ברנדשווילי, ידידיה, רוט, אשרוב, זיסאפל
עינת פבריקנט, מיכאל זרצקל – פסנתר
אסף רוט – כלי הקשה
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

18.1.2020 – 20:30  – אחרי המלחמה
אנסמבל מיתר
מיו: סימפוניה קאמרית מס' 2 – לחליל, קרן-אנגלית, בסון, כינור, ויולה, צ'לו וקונטרבס, אופ. 49, "פסטורלית"
שולהוףדיברטיסמאן לאבוב, קלרינט ובסון
מרטינורביעייה לפסנתר, אבוב, כינור וצ'לו
וילה לובוס: בכיאנס ברזילראס מס' 6 לחליל ובסון
סטרווינסקיסוויטה מתוך "מעשה בחייל" – לכינור, קלרינט ופסנתר
גדעון קלייןשלישייה לכינור, ויולה וצ'לו
מיוסימפוניה קאמרית מס' 3 – לחליל, קלרינט, בסון, כינור, ויולה, צ'לו וקונטרבס, אופ. 71, "סרנדה"
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

18.1.2020 – 20:30 – קלאסיקה: מולטיפיאנו
הסינפונייטה הישראלית באר שבע
אנסמבל מולטי פיאנו
מנצח: זיו קוז'וקרו
באך: קונצ'רטו ל-3  פסנתרים בדו
רחמנינוב:  2 קטעים לפסנתר ב-6 ידיים
שוברט/ ליסט/ תמיר: פנטזיית הנודד ל 2 פסנתרים ותזמורת
שוסטקוביץ': קונצ'רטינו ל-2 פסנתרים ומיתרים
שוברט: סימפוניה מס' 4 (הטראגית)
המשכן לאמנויות הבמה – באר שבע

בילוי נעים

מארועי השבוע בתרבות וספרות 5-11.1.2020

יום ראשון – 5 בינואר, 2020

5.1.2020 – 17:30 – מקורות השראה מבית
עם: יהודית סספורטס
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

5.1.2020 – 18:00 – הסלון הספרותי: תומס ברנהרד – "לחטוב עצים"
עם: ד"ר אריק גלסנר
משכנות שאננים – ימין משה, ירושלים

5.1.2020 – 18:30 – מריה האם: האשה אותה ציירו ופיסלו יותר מכל דמות אחרת
מרצה: אפי זיו
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

5.1.20 – 20:30 – רסיטל לפסנתר עם אלכסנדר קורסנטיה
שופן: פולונז-פנטזיה בלה-במול מז'ור, אופ. 61
שופן: מזורקה ברה-במול מז'ור, אופ. 30 מס' 3
שופן: מזורקה בדו-דיאז מינור, אופ. 30 מס' 4
שופן: מזורקה בדו-דיאז מינור, אופ. 41 מס' 1
שופן: מזורקה בדו מז'ור, אופ. 56 מס' 2
שופן: מזורקה בדו מינור, אופ. 56 מס' 3
שופן: אנדנטה ספיאנטו וגרנד פולונז ברילאנט, אופ. 22
שוברט: סונטה מס' 18 בסול מז'ור, ד. 894
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

 

יום שני – 6 בינואר, 2020

6.1.2020 – 10:00 – רוצחות בשמלה
מרצה: עידית פרי
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

6.1.2020 – 21:00 – מניה: אגדה בחייה
מחזה מאת פנינה גרי
סיפור חייה של מניה שוחט
תאטרון ענבל – יחיאלי 6, נווה צדק, תל אביב
קוד הנחה: 1145

 

יום שלישי – 7 בינואר, 2020

7.1.2020 – 10:00 – הקנטטות הלותרניות: מפגש עם הקנטטות החשובות מאת י.ס. באך ואחרים
יסכה הרני וד"ר איתן אור נוי
קתדרה
מרכז וייל – הנוטע 4, כפר שמריהו

7.1.2020 – 20:00 – הפילהרמונית הצעירה למען "הצל לבו של ילד"
אדוארד אלגר: לארגטו מתוך סרנדה למיתרים במי מינור אופ. 20
יוזף היידן: קונצ'רטו לצ'לו בדו מז'ור
סזאר פרנק: סימפוניה ברה מינור
ז'ורז' ביזה: קטעים מתוך סואיטות "כרמן"
מנצח וסולן- הלל צרי
היכל התרבות – הוברמן 1, תל אביב

7.1.2020  – 20:00 – יום הולדת 147 לביאליק
בסימן 120 להשתקעותו באודסה
בית ביאליק – ביאליק 22, תל אביב

7.1.2020 – 20:15 – על הדבש ועל המוות
נירית הלבני מארחת את ערן בר גיל לשיחה על ספרו
הספריה בעשרת

 

יום רביעי – 8 בינואר, 2020

8.1.2020 – 19:00 – כביסה מלוכלכת
מפגש עם יעל שרר והקרנת הסרט
ככר אתרים – הירקון 165, תל אביב

8.1.2020 – 19:30 – מדינת ישראל נ' אחמד קוזלי: רצח דני כץ
עם: עו"ד אביגדור פלדמן
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

8.1.2020 – 20:00 – מקהלת מעיין ומקהלת בת-קול מארחות
עם: מקהלת בית הכנסת "מנורה" ממנצ'סטר
בתכנית: מנדלסון, ריינברגר, וילה לובוס, באט וחרל"פ
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב
הכניסה חופשית

 

יום חמישי – 9 בינואר, 2020

9.1.2020 – 10:30 – "ונכרתה הנפש ההיא מעמיה" – עונש מוות
מרצה: יוסי נינוה
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

9.1.2020 – 17:30 – עיון ברומנים היסטוריים מאת שלום אש: "דער תהילים ייד" (איש התהילים) ו"קידוש השם"
עם: מרדכי יושקובסקי
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

9.1.2020 – 19:00 – רנה שני: מבחר שירים
השקה
סיפור פשוט – שבזי 36, נווה צדק, תל אביב

9.1.2020 – 19:30 – שירת המדע
פרס עידוד היצירה הספרותית בין מדענים ע"ש עפר ליד
מכון ויצמן למדע – רחובות

9.1.2020 – 19:30 – מדוע אלתרמן ממשיך לדבר אלינו?
עם: פרופ' ניסים קלדרון
פולי בר – רוטשילד 60, תל אביב

9.1.2020 – 20:00 – כל הדרכים מובילות לרומא
התזמורת הקאמרית הישראלית
אריאל צוקרמן מנצח
אלכסנדר קורסנטיה פסנתר
בטהובן "הפתיחה קוריולן", אופ' 62
שופן קונצ’רטו לפסנתר מס' 2 בפה מינור, אופ' 21
גלעד הוכמן "קול קורא במדבר" לתזמורת קאמרית- היצירה נכתבה בהשראת טקסט שכתבה במיוחד הסופרת נאוה סמל ז"ל.
מנדלסון סימפוניה מס' 4 ("האיטלקית") בלה מז'ור, אופ' 90
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

9.1.2020 – 20:00 – תחרויות האביב 2020 – קונצרט הזוכים
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

9.1.2020 – 20:30 – אחינועם ניני
אולם התרבות – כפר מנחם

9.1.2020  – 20:30 – שומרות לילה – מופע
מועדון המחלבה – שדמות דבורה

9.1.2020 – 20:30  – שלישיית שחם-ארז-וולפיש
חגי שחם – כינור
רפאל וולפיש (בריטניה) – צ'לו
ארנון ארז – פסנתר
בלוך: שלושה נוקטורנים לשלישיית פסנתר
בטהובן: שלישיית פסנתר במי-במול מז'ור, אופ. 70 מס' 2
בטהובן: שלישיית פסנתר ברה מז'ור, אופ. 70 מס' 1, "הרוחות"
מנדלסון: שלישיית פסנתר מס' 1 ברה מינור, אופ. 49
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

 

יום ששי – 10 בינואר, 2020

10.1.2020 – 11:00 – מגדר ועולם משתנה: סיור במוזיאון תל אביב
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

10.1.2020 – 11:30 – ספר, אשה, בית
מופע ספרותי בעקבות דמויותיו של עגנון
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

10.1.2020 – 12:00 – כשתרצה אתר פוגשת את נתן אלתרמן
תן למלים לעשות בך
עם: חיים באר, אולה שור סלקטר, מיכה סלקטר, נתן סלור, נעם פרתום, דניאל סלומון, ערן צור, יהלי סובול, קרן טננבאום, אסף רוט
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

 

שבת – 11 בינואר, 2020

11.1.2020 – 11:11 – שחרית מוזיקלית: שוברט, שומן
יוני פרחי – פסנתר
ג'ניה פיקובסקי – כינור
אביגיל ארד – צ'לו
דימיטרי ראטוש – ויולה
ניר קונפורטי – באס
שוברט: נוקטורנו לטריו במי במול מז'ור ד. 987
שומן: טריו ברה מינור אופוס 63
שוברט: חמישית דג השמך בלה מז'ור ד. 667
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

11.1.2020 – 20:00 – יוני רכטר בהופעה
גריי – החרושת 2, יהוד

11.1.2020 – 20:00 – כל הדרכים מובילות לרומא
התזמורת הקאמרית הישראלית
אריאל צוקרמן מנצח
אלכסנדר קורסנטיה פסנתר
בטהובן "הפתיחה קוריולן", אופ' 62
שופן קונצ’רטו לפסנתר מס' 2 בפה מינור, אופ' 21
גלעד הוכמן "קול קורא במדבר" לתזמורת קאמרית- היצירה נכתבה בהשראת טקסט שכתבה במיוחד הסופרת נאוה סמל ז"ל.
מנדלסון סימפוניה מס' 4 ("האיטלקית") בלה מז'ור, אופ' 90
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

 

בילוי נעים