ארכיון יומי: 22 בפברואר 2020

מארועי השבוע בתרבות וספרות 23-29.2.2020

יום ראשון – 23.2.2020

23.2.2020 – 10:00 – דן פגיס: העיר שנולדתי בה
מרצה: ד"ר רוחמה אלבג
מדיטק – גולדה מאיר 6, חולון

23.2.2020 – 10:30 – מוזיקה על קצות האצבעות: מפצח האגוזים
מרצה: רועי עלוני
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

23.2.2020 – 19:00 – "היא – סיפור חיי"
עם גלילה רון פדר עמית
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

23.2.2020 – 20:00 – נביאים כתובים
תזמורת הבארוק הירושלמית
אנסמבל נביאי הקווינטה
אולם י.מ.ק.א. – ירושלים

יום שני – 24.2.2020

24.2.2020 – 13:00 – טריו גליל
מוצרט – שלישיה בסול מז'ור ק. 496
ברהמס – שלישיה מס' 2 בדו מינור אופ' 66
האוניברסיטה הפתוחה – רעננה

24.2.2020 – 18:30 – "כשהלילה" / כריסטינה קומנצ'יני
מועדון הספר
עם: שירלי פינצ'י לב
המכון האיטלקי לתרבות – חיפה
הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש

24.2.2020 – 20:00 – נביאים כתובים
תזמורת הבארוק הירושלמית
אנסמבל נביאי הקווינטה
היכל התרבות – הוברמן 1, תל אביב

24.2.2020 – 20:00 – תוף הפח
הקרנת הסרט
סינמטק – הארבעה 5, תל אביב

24.2.2020 – 20:00 – סדרת מופת על ספרות עברית בהנחיית נועם סמל
אברהם שלונסקי
עם: ד"ר גדעון טיקוצקי
שירה: רוחמה רז
צוותא – אבן גבירול 30, תל אביב

יום שלישי – 25.2.2020

25.2.2020 – 10:00 – מיסה במבט נוסף
עם: יסכה הרני וד"ר איתן אור-נוי
קתדרה
אולם וייל – הנוטע 4, כפר שמריהו

25.2.2020 – 11:30 – פאשיזם
עם: פרופ' משה צוקרמן
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

25.2.2020 – 14:45 – בעל כורחן: נשים נפגעות אלימות שהורשעו בעבירת המתה של בן זוגן המתעלל
כנס בשיתוף ביה"ס לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת תל אביב, מטה המאבק לשחרור נשים נפגעות התעללות, ארגון "שוברות קירות" ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית.
אוניברסיטת תל אביב
הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש

25.2.2020 – 19:00 – משורר הספריה
מרדכי גלדמן מארח את ורדה שפין גרוס ואוה מורסיאנו
בית אריאלה – שד' שאול המלך 25, תל אביב
הכניסה ללא תשלום בהרשמה מראש

25.2.2020 – 19:00 – אהבה עד כלות: על המשורר דוד פוגל
תמול שלשום – סלומון 5, ירושלים

25.2.2020 – 19:30 – שתיים דובים
עם: מאיר שלו
קתדרה
מוזיאון ארץ ישראל – חיים לבנון 2, תל אביב

25.2.2020 – 20:00 – נביאים כתובים
תזמורת הבארוק הירושלמית
אנסמבל נביאי הקווינטה
אודיטוריום הכט – אוניברסיטת חיפה

25.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו.
אולם המופעים – דורות

יום רביעי – 26.2.2020

26.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
היכל התרבות – נתניה

26.2.2020 – 20:00 – המיסה הגדולה של באך
אנדרס מוסטונן — ניצוח
יעלה אביטל — סופרן
אלון הררי — אלט
איתן דרורי — טנור
עודד רייך — בס
מקהלת קולות מוזיקליים, אסטוניה
אנסמבל בארוקדה
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

26.2.2020 – 20:30 – רביעיית ארוד
היידןרביעיית כלי קשת ברה מז'ור, אופ. 76 מס' 5
ברטוקרביעיית כלי קשת מס' 4
בטהובןרביעיית כלי קשת מס' 7 בפה מז'ור, אופ. 59 מס' 1, "רזומובסקי 1"
הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה – לואי מרשל 25, תל אביב

יום חמישי – 27.2.2020

27.2.2020 – 10:30 – פינחס הכהן: קנאות דתית כאידאל
מרצה: יוסי נינוה
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

27.2.2020 – 19:00 – פליטי אור / מאיה ויינברג ודרור בורשטיין
השקה
סיפור פשוט – שבזי 36, נווה צדק, תל אביב

27.2.2020 – 19:00 – בלשון כרותה: פרוזה פלסטינית בעברית
ערב שיח
תולעת ספרים – מזא"ה 7, תל אביב

27.2.2020 – 20:00 – צד / איגי דיין
מופע ספרותי מוזיקלי
המגדלור – מקוה ישראל 18, תל אביב
הכניסה חופשית

27.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
אולם המופעים – עין החורש

27.2.2020 – 20:00 – הרביעיה הירושלמית: מכלול הרביעיות של בטהובן (חלק 1)
רביעייה מס׳ 1 בפה מז'ור אופוס 18 מס׳ 1
רביעייה מס׳ 7 בפה מז'ור אופוס 59 מס׳ 1
רביעייה מס׳ 12 במי במול מז׳ור אופוס 127
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

27.2.2020 – 21:00 – אחינעם ניני
אולם צוקר – היכל התרבות, הוברמן 1, תל אביב

27.2.2020 – 21:00 – אוי אליאס, אליאס
מוני מושונוב, ליליאן ברטו ודרור קרן
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

יום ששי – 28.2.2020

28.2.2020 – 10:30 – כמעט מילה, כמעט שתיקה – משהו קטן על שירת ההייקו היפנית
מרצה: פרופ' יעקב רז
מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית – שד' הנשיא 89, חיפה

28.2.2020 – 14:00– געגוע, ים ונסיעה מדומה
אופרה מאת קיקי קרן-הוס
אנסמבל מוסיקה נובה
התיבה – שד' ירושלים 19, יפו

שבת – 29.2.2020

29.2.2020 – 11:30 – רקוויאם וספיריטואלס
המקהלה הקאמרית רמת גן
מנצחת: חנה צור
רקוויאם מאת: גבריאל פורה
ספיריטואלס למקהלה, סולנים, פסנתר וכלי נשיפה
תאטרון היהלום – היצירה 3, רמת גן

29.2.2020 – 20:00 – עולם הקלאסיקה של מאסטרו אלבז
התזמורת הקאמרית הקיבוצית
מנצח: שמואל אלבז | סולן: אסי מתתיאס – כינור
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה לכלי קשת
פיוטר צ'ייקובסקי: סרנדה מלנכולית, אופ' 26
קמי סן-סאנס: מבוא ורונדו קפריצ'וזו
ג'ורג' ביזה: סימפוניה ב-דו
אולם המופעים – גבעת ברנר

29.2.2020 – – 20:00 – הרביעיה הירושלמית: מכלול הרביעיות של בטהובן (חלק 2)
רביעייה מס׳ 2 בסול מז'ור אופוס 18 מס׳ 2
רביעייה מס׳ 8 במי מינור אופוס 59 מס׳ 2, ״רזומובסקי“
רביעייה מס׳ 13 בסי במול מז'ור אופוס 130, כולל ״הפוגה הגדולה“ אופוס 133
מוזיאון תל אביב לאמנות – שד' שאול המלך 27, תל אביב

29.2.2020 – 20:30 – געגוע, ים ונסיעה מדומה
אופרה מאת קיקי קרן-הוס
אנסמבל מוסיקה נובה
התיבה – שד' ירושלים 19, יפו

בילוי נעים